Dla osób prywatnych

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Adwokat do spraw rodzinnych

Adwokat do spraw rodzinnych to osoba specjalizująca się w prawie rodzinnym. W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań swoich Mocodawców adwokat obsługujący sprawy rodzinne może zaoferować:

 • – profesjonalne doradztwo,
 • – obsługę postępowań przedsądowych,
 • – obsługę postępowań sądowych.

Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Z fachowej pomocy adwokata, którego specjalnością jest prawo rodzinne warto skorzystać wówczas, gdy sprawa wydaje się nam na tyle skomplikowana, iż pojawia się wątpliwość czy sami sobie z nią poradzimy oraz czy posiadamy odpowiedni dystans do sytuacji, w której się znaleźliśmy. Adwokat z pewnością przyda się gdy:

 • – strona chce uzyskać jak najwyższą kwotę świadczenia alimentacyjnego,
 • – strona nie chce płacić alimentów,
 • – sprawa alimentacyjna dotyczy małżonków po rozwodzie lub separacji,
 • – powodem są rodzice starający się o alimenty od dzieci,
 • – rodzice walczą o prawo do opieki nad małoletnim dzieckiem,
 • – strona chce pozbawić drugiego z rodziców praw do opieki nad dzieckiem.

Z porady adwokata warto skorzystać również wówczas, gdy strony są w stanie samodzielnie wypracować konsensus dotyczący podziału majątku, opieki nad małoletnimi dziećmi oraz wysokości alimentów. Wówczas adwokat od spraw rodzinnych podpowie jak dopełnić wszelkich formalności w sposób szybki i bezproblemowy. Jednocześnie może doradzić w zakresie sprawiedliwego podziału majątku wspólnego.

Adwokat radzi: Jak rozwiązać sprawy rodzinne w sytuacji konfliktu?

Rozpadowi małżeństwa często towarzyszy konflikt między byłymi współmałżonkami, który w sposób znaczący rzutuje na pozostałe kwestie wymagające dopełnienia po rozwodzie. Ustanowienie opieki nad małoletnimi dziećmi, ustalenie kontaktów z dziećmi, określenie wysokości alimentów, podział majątku wspólnego – wszystkie te sprawy wymagają porozumienia między byłymi współmałżonkami. W przeciwnym razie, sprawy rodzinne na wniosek jednego z byłych współmałżonków są rozstrzygane przez sąd.

Jako adwokat do spraw rodzinnych doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, iż trudno zachować neutralność w obliczu rozpadu małżeństwa, zwłaszcza w sytuacji, w której winę za ten stan rzeczy ponosi jedna ze stron. Niemniej jednak, każdorazowo namawiam swoich Mocodawców do tego, aby podjąć mediacje lub negocjacje, których celem jest ustalenie wspólnego i zgodnego stanowiska w kwestiach dla rodziny kluczowych.

Adwokat: Alimenty w postępowaniach przedsądowych i sądowych – Warszawa

Jedną ze specjalności Kancelarii Prawnej Jurczewski Kępka-Mariański i Wspólnicy jest profesjonalna obsługa spraw alimentacyjnych. Zapewniamy kompleksową obsługę spraw związanych z:

 • przyznaniem alimentów,
 • zmianą wysokości alimentów,
 • uchyleniem obowiązku alimentacyjnego.

W prawdzie stronom w postępowaniu nie jest niezbędny adwokat. Alimenty, ich wysokość lub zniesienie obowiązku alimentacyjnego to kwestie, które mogą być rozpatrywane przez sąd bez obecności prawnika żadnej ze stron. Niemniej jednak, fachowe wsparcie specjalisty z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego pomaga w uzyskaniu pozytywnego dla siebie wyroku.

Kiedy najbardziej pomocny okazuje się adwokat? Alimenty nierzadko wzbudzają negatywne emocje, co utrudnia stronom porozumienie się na własną rękę. Pomoc adwokata jest szczególnie przydatna w przypadku, kiedy sprawa alimentacyjna jest skomplikowana, a strony powstępowania skonfliktowane. Klientów z terenu miasta Warszawa zainteresowanych uzyskaniem porady w kwestiach alimentacyjnych lub zleceniem kompleksowej obsługi prawnej postępowania zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy również fachowe wsparcie w pozostałych kwestiach wynikających z prawa rodzinnego i opiekuńczego.

prawo rodzinne i opiekuńcze warszawa

Prawo rodzinne i opiekuńcze – Adwokat Warszawa

Kancelaria Prawna Jurczewski Kępka-Mariański i Wspólnicy zapewnia profesjonalną pomoc doradczą oraz obsługę powstępowań przedsądowych i sądowych wynikających z prawa rodzinnego. Prawnicy Kancelarii świadczą pomoc prawną w sprawach: 

1. rozwodowych,

2. alimentacyjnych,

4. o pozbawienie władzy rodzicielskiej,

5. o przysposobienie,

6. o ustalenie kontaktów z dziećmi.

Prawnicy Kancelarii reprezentują również w postępowaniach o podział majątku wspólnego małżonków.

Prawnicy Kancelarii posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych charakteryzujących się występowaniem silnego konfliktu pomiędzy stronami, a także z udziałem stron, których intencją jest ugodowe zakończenie postępowania.

Kancelaria współpracuje ze sprawdzonymi biurami detektywistycznymi oraz centrami mediacji.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji na każdym etapie prowadzonego postępowania. Posiadamy wieloletnie doświadczenie praktyczne. Orientujemy się nie tylko w przepisach prawa rodzinnego, ale również skutecznych sposobach łagodzenia konfliktów, które uniemożliwiają polubowne załatwienie spraw.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących toku prowadzonych postępowań oraz roli adwokata od spraw rodzinnych zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w obraniu odpowiedniej linii działania. Działamy nie tylko na terenie Warszawy – zapraszamy klientów z całej Polski.

Dla biznesu
Postępowanie egzekucyjne, restrukturyzacja oraz upadłość
Umowy i transakcje handlowe
Nieruchomości komercyjne
Rynki kapitałowe
Prawo spółek (obsługa korporacyjna)
Postępowania przetargowe (zamówienia publiczne)
Rozwiązywanie sporów, procesy sądowe, postępowania przed sądami arbitrażowymi
RODO
Dla osób prywatnych
Restrukturyzacja firmy
Prawnik od spraw komorniczych – Warszawa
Adwokat: Odszkodowania i dochodzenie odszkodowań – Warszawa
Zniesienie współwłasności – Adwokat Warszawa
Zasiedzenie
Podział majątku
Alimenty
Kredyty walutowe
Prawo spadkowe
Sprawy rozwodowe
Upadłość konsumencka
Sprawy karne
Prawo rodzinne i opiekuńcze
Sprawy związane z nieruchomościami
Zespół
Kamil Jurczewski
Wojciech Kępka-Mariański
Magdalena Nowosadzka
prof. nadzw. dr hab. Marcin Jurgilewicz
Martyna B. Szczygielska
Paulina Chrzan